PUBLICAT 25-07-2017  |  Expira la 22-11-2017

Sales Manager

Aplica Interviu

Candidatul POTRIVIT

Cerinte:

  • Experienta in vanzari
  • Pasionat de tehnologie
  • Bune abilitati de comunicare si negociere
  • Fire dinamica, atitudine pozitiva
  • Capacitatea de lucru in echipa

DESCRIERE JOB

LiveTickets este primul serviciu complet de self-service ticketing din Romania.

Lansat în februarie 2016, am vândut bilete la unele din cele mai importante evenimente de muzică electronică din România, cum ar fi festivalul Sunwaves, Mioritmic, Dor de Munte, Musai Fest, Picnic Fonic, AllTimeClubbing, MainSounds, Boiler Room, UR.BASM, Club Kristal, Club Database si multi altii.
Cautam o persoana dinamica, prietenoasa, pasionata, pentru a se alatura echipei noastre pe postul de Sales Manager.

Responsabilitati:

  • Stabileste strategia de vanzari si identifica segmentele de piata
  • Identifica noi clienti / oportunitati
  • Contacteaza potentialii clienti si participa la intalniri
  • Monitorizeaza concurenta si propune solutii pentru atragerea clientilor
  • Tine contactul cu actualii clienti si strange feedback pentru dezvoltarea produsului

Beneficii

  • Pachet salarial motivant
  • Bonusuri pentru clientii importanti
  • Posibilitatea de a participa la traininguri
  • Proiect atractiv, cu potential de dezvoltare

Descriere Companie

Flow Concept

Detalii Job

Departament

  • Internet / e-Commerce
  • Management
  • Marketing
  • Sales

Tip Job

  • Full Time

Oras

  • Bucuresti

Nivel

  • Entry-Level
  • Mid-Level
  • Student